MEDIÁLNÍ VÝCHOVA 2016/2017

V letošním roce se MV vyučuje jako volitelný předmět v 7. a 8. ročníku a také jako nepovinný předmět.

Mediální výchova

Jako nepovinný předmět: Mgr. Lucie Marková a Mgr. Monika Nademlejnská - školní časopis, Mgr. Eva Radimská - školní rozhlasové vysílání, Mgr. Andrea Štolfová - tvorba videospotů, školní časopis

Mediální výchova se vyučuje napříč ročníky jako nepovinný předmět, zaměřený především na školní časopis a školní rozhlasové vysílání.

Dále pak na druhém stupni jako volitelný předmět v 7. a 8. ročníku, kde je určen pro žáky se zájmem a případně již zkušeností z práce ve školních medích.

Zajímavé stránky pro tvorbu mediálních sdělení:

www.sotkoviny.cz/

Young Demosthenes 2014

Také letos se naši žáci zúčastnili rétorické soutěže, na konci listopadu se konalo školní kolo v obou kategorích: vítězkou mladší (tedy 6. a 7. tříd) se stala Michaela Černíková a mezi staršími zvítězil Ondřej Dobrovolný.Oba postoupili do regionálního kola, které se pvšem letos z důvodu nehody poroty a dlouhodobé rekonvalescence konalo jako korespondenční. Oba postupující svá rétorická vystoupení nafilmovali a odeslali jsme je porotě ke vyhodnocení. Oba z regionálního kola postoupili do kola krajského, zde jejich úspěšná cesta soutěží sice skončila, ale i tak jim oběma k úspěchu blahopřejeme.

 

MLADÝ DEMOSTHENES 2014

Akce se uskutečnila 27. 11. v kinosále školy.

První kategorie 6 a 7 třídy

1.Černíková Michaela 6.C

2.Matyáš Beneš 7.B

3.Daniel Beran 7.A

Druhá kategorie 8 a 9 třídy

1.Ondřej Dobrovolný 8.B

2.Kateřina Faltysová 8.A

3.Václav Brož 9.A

markovka52.rajce.idnes.cz/demosthenes