Projekt Virtualní škola

Naše virtuální škola  
Ve školním roce 2012/13 jsme se zapojili do projektu NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA, který je určen pro žáky druhého stupně  ZŠ. Jedná se o mediální projekt, ve kterém budou školáci sami točit tv reportáže, nahrávat rozhlasové reportáže, psát články a fotit, dělat prezentace. Učitelé spolupracujících škol se budou jednou měsíčně domlouvat na náplni a tématech pro žáky. Témata by měla navazovat na látku probíranou ve škole – příklad – zpracuj ve všech audio a video oblastech téma z přírodovědy, zeměpisu, zpracuj ho v cizím jazyce.
Materiály budou školáci vkládat na speciální webový portál, který bude virtuálním společným prostorem pro všechny zapojené školy. Realizace projektu bude vyžadovat proškolení pedagogických pracovníků, koordinátorů a zapojení žáků nejen v mediální výchově.
Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

https://www.nasevirtualniskola.cz/skolni-televize-2/zs-vojnovicova-bitva-na-snehu.html

 

Slavnostní zakončení projektu Naše virtuální škola


Dne 13. 12. 2013 se pár žáků společně s paní učitelkou Štolfovou a Markovou odjeli do Děčína na slavnostní ukončení projektu a vyhlášení cen Naší virtuální školy. Všechny školy zapojené v tomto projektu v průběhu roku natáčely různé reportáže a učili se pracovat s kamerou nebo foťakém či trénovali ozvučení reportáží - slovy nebo hudbou. Vyvrcholením celoročního snažení byl tří až pětiminutový film, který jsme měli vytvořit a který by měl sloužit jako vyučovací pomůcka. Náš tým vytvořil film s názvem Mikroskopování. Celá akce byla velmi pěkná. Organizátoři si pro nás připravili bohaté občerstvení a velmi milého moderátora. Vše proběhlo v děčínském kině Sněžník. Musím uznat, že ostatní školy se také velmi snažily a konkurence byla veliká. A na závěr vám zde přikládáme listinu vítězů. Nemusíte se bát, naše škola je v ní také.

Vítězové v kategorii:
Cena za psanou reportáž: ZŠ Vojnovičova z Ústí nad Labem
Cena za foto: ZŠ Hostomice / Teplicko
Cena za aktivitu: ZŠ Měcholupy / Lounsko
Speciální cena: Speciální a praktická škola Šluknov

Filmová cena:
1. místo: ZŠ Děčín Máchovka za film Kyberšikana
2. místo: 7. Základní škola v Mostě za film Florbal
3. místo: 8. Základní škola v Mostě za film Rozmnožování

Eliška Fárová