Akce tříd 6. AB (13/14)

Akce roku 2012/13:

SOUBOJ ČTENÁŘŮ

Třída 6.C se zúčastní souboje čtenářů, který organizuje splečnost Rosteme s knihou. Děti budou muset přečíst v týmech pět titulů dle zadání organizátora soutěže a pak odpovědět na otázky on line a v časovém limitu.

SOUBOJ ČTENÁŘŮ

Třída 6. C se v tomto školním roce zapojila do soutěže SOUBOJ ČTENÁŘŮ, který organizuje portál a kampaň Rosteme s knihou. Soutěž podporuje čtenářství mezi dětmi. Soutěžní otázky jsou zpřístupněny jen půl hodiny, a to se stalo v pátek 19. 4. od 10 hodin. (První ale neúspěšný pokus odpovědět na soutěžní otázky se konal v pondělí.) Děti odpovídaly celkem na 25 otázek, vždy pět otázek se týkalo jedné z přečtených knih, kterou naše škola pořídila do čítárny. Žáci četli knihy: Čtyři a půl kamaráda, Čas snění, Ta, která tančí s draky, Čertovo kopyto a Rafaelova škola 2. Bohužel jsem nepostoupili, ale umístili jsme na 26. místě z více než 40 škol.

 

 

Literárně historická exkurze do Stadic

Když nám paní učitelka řekla, že pojedeme místo vyučování se třídou 6.A do Stadic, abychom poznali historii našeho kraje, tak jsme to vzali různě. Někdo se radoval, že se uleje, někdo nadával, že s „áčákama“ bude děsná otrava. Já jsem byla tak na půl. Hlavně mě zajímalo, co nás čeká, protože to bude první výlet na druhém stupni.

        Sraz byl na vlakovém nádraží v 8.15. Do Stadic jsme odjeli v 8.30 motoráčkem. Vagón jsme celý zaplnili. Ve Stadicích jsme šli kousek po silnici na  Královské pole k pomníku Přemysla Oráče. Prohlédli jsme si pomník s pluhem. Dozvěděli jsme se, co je to pluh, co je radlice, co je dědina, co je haluz, co je reliéf. Seznámili jsme se s pověstí o Přemyslu Oráčovi a kněžně Libuši. Tam paní učitelka rozdala pracovní list, který jsme měli vyplnit část na místě a druhou část cestou. Z domova jsme měli svačiny a pití, tak jsme se všichni nasvačili.

          Po svačině jsme šli ke studánce. Voda je prý léčivá. Vodu jsme nesměli pít. Od studánky jsme prošli k obrannému bunkru. Pak jsme odkráčeli na zastávku okolo krámku, ve kterém jsme si mohli něco koupit. Čekali jsme na autobus č. 3, který nás dovezl na zastávku u Hraničáře, kde byl rozchod. Já a holky jsme šly do McDonalda na hamburgery.

Počasí nám přálo, výlet se mi líbil. Chtěla bych tam jet s rodiči znovu.

Zuzka Tovarová

Šesté třídy pracují na literárních pracích do soutěže Literární Ústí

Na konci října se i žáci šestých tříd pokusili vytvořit práce do soutěže - zvolili jsme hororovou povídku o hradě Střekovu. Některé práci si zde můžete přečíst:

hororová-povídka.doc (32 kB)
hororový-střekov-Maříková.doc (26 kB)
tajemství-hradu-Střekov.doc (26 kB)
Téma-Hororová-pohádka.docx (12 kB)
 

Zástupci 6. B na svatomartinském průvodu

Žáci z 6.B si připravili krátké recitační pásmo na lampiónový průvod o svatém Martinu. Vystoupili navzdory nepříznivému počasí i vlastní trémě. Jejich básničky se týkaly zimy, protože Martin obvykle přijíždí na bílém koni, i samotných tradic spojených s Martinem.

www.youtube.com/watch?v=VEZQxMMdc0g